• Polimery Które "Leczą Się" Same

  15 marca 2023
  Zespół japońskich naukowców opracował samonaprawiający się polimer używając do tego po raz pierwszy gotowego związku. Strategia, którą zastosowali, jest obiecująca szczególnie w zakresie poprawy trwałości i minimalizacji wpływu na środowisko różnych komercyjnych polimerów dla szerokiego zakresie zastosowań.
  Czytaj więcej
 • Circular Plastics Alliance | Platforma MORE

  19 lipca 2022
  W lutym br. platforma MORE (Monitoring Recyklatów w Europie) została oficjalnie zatwierdzona jako baza inicjatywy Circular Plastics Alliance (CPA) do zbierania danych na temat polimerów z recyklingu (tzw. recyklatów) wykorzystywanych w przemyśle przetwórstwa w całej Europie. Obecnie zakres platformy został rozszerzony o polimery pochodzące z recyklingu polichlorku winylu (PCW). Decyzja o dodaniu recyklatów PCW została podjęta przez Sekretariat Monitoringu CPA wspólnie z Grupą Roboczą ds. Monitoringu CPA pod koniec czerwca br.
  Czytaj więcej
 • Rosnący Rynek Biopoliolefin

  23 maja 2022
  Trzcina cukrowa może wzrosnąć do wysokości 10 stóp w ciągu 12 miesięcy. Niezależne badania przeprowadzone przez jedną z firm eksperckich ds. rynku tworzyw sztucznych i technologii MLT Analytics (MLTA) wskazują, że wykorzystanie polietylenu i polipropylenu pochodzącego z zasobów odnawialnych, takich jak trzcina cukrowa, rośliny niejadalne oraz biogenne tłuszcze i oleje, może rosnąć równie szybko.
  Czytaj więcej
 • Lipton Ice Tea Na Drodze Zrównoważonego Rozwoju

  10 maja 2022
  Firma Lipton Ice Tea podjęła w Holandii decyzję o przejściu na aseptyczne opakowania kartonowe SIG z materiałem opakowaniowym SIGNATURE FULL BARRIER, w którym wszystkie użyte polimery są połączone z certyfikowanymi odnawialnymi materiałami pochodzenia leśnego za pomocą systemu bilansu masy. Ta decyzja Lipton Ice Tea, marki Unilever, jest ważnym krokiem i przyczynia się do zbliżenia do założonego przez Unilever celu dotyczącego zrównoważonego rozwoju, jakim jest osiągnięcie pełnego zera do 2039 roku. Przejście na SIGNATURE FULL BARRIER jest również znaczącym krokiem do przodu w zakresie zaangażowania Lipton w przyczynianie się do gospodarki o obiegu zamkniętym i stania się marką w pełni wpisującą się w jej założenia.
  Czytaj więcej
 • Nowa Technologia Analizy Struktur Wielomateriałowych

  12 kwietnia 2022
  Firma Toray Industries opracowała nową technologię analizy struktur wielomateriałowych, na którą składa się zarówno taśma UD (jednokierunkowa taśma wzmocniona ciągłym włóknem), jak i materiały do formowania wtryskowego. Ten przełom umożliwia dokładniejsze przewidywanie właściwości części wykonanych z wielu materiałów i szybsze opracowywanie technologii oraz produkcji wysokowydajnych komponentów.
  Czytaj więcej
 • Coca-Cola Testuje Prototyp Papierowej Butelki

  01 kwietnia 2022
  Pogoń za stosowaniem papieru w opakowaniach trwa już od jakiegoś czasu i zyskała na sile w ostatnich miesiącach, ponieważ opakowania jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych znalazły się na celowniku opinii publicznej. Szczególnie dotyczy to wszechobecnych butelek po napojach PET. Coca-Cola w Europie przetestuje tego lata prototyp papierowej butelki wraz z konsumentami na Węgrzech dla firmy AdeZ.
  Czytaj więcej
 • Targi K | Rocznica w Historycznych Zdjęciach

  12 marca 2022
  W tym samym roku, w którym królowa Elżbieta II wstąpiła na tron, pierwsza sztuczna zastawka serca została wszczepiona w USA, a musical „Deszczowa piosenka” zainspirował miliony widzów w kinie, narodziła się zupełnie inna historia, związana z inauguracyjną edycją Targów K, które po raz pierwszy odbyły się w Düsseldorfie od 11 do 19 października 1952 r. Nikt wtedy nie przypuszczał, że dopiero startująca impreza przerodzi się w wiodące na świecie targi przemysłu tworzyw sztucznych i gumy,
  Czytaj więcej