Grupa Azoty S.A. to jedyny krajowy i jeden z nielicznych w Europie zintegrowany producent Poliamidu 6 o nazwie handlowej Alphalon®, który produkowany jest poprzez polimeryzację kaprolaktamu wytwarzanego w obrębie Segmentu Biznesowego Tworzyw w Tarnowie i Puławach. Produkcja tworzyw sztucznych  jest drugim co do ważności po produkcji nawozów obszarem działalności Grupy Azoty. W ramach Segmentu produkcję tworzyw prowadzą trzy spółki zlokalizowane w Tarnowie - Grupa Azoty S.A. i Grupa Azoty Compounding oraz w Guben (Niemcy) - Grupa Azoty ATT Polymers GmbH. Tworzywa produkowane są zarówno w formie naturalnej, jak i modyfikowanej, a ich wysoka jakość oraz receptury, które dedykowane są do indywidualnych projektów, to efekt wykorzystania własnego zaplecza R&D, jak i współpracy z wiodącymi polskimi instytucjami naukowo-badawczymi.

Wykorzystując unikalny potencjał stale rozwijana jest oferta modyfikowanych tworzyw konstrukcyjnych. Dbając o zapewnienie najwyższych standardów obsługi klienta, spółki Grupy Azoty zapewniają serwis i fachowe doradztwo dla odbiorców tworzyw sztucznych.

Naszą domeną są tworzywa konstrukcyjne, które gwarantują bezpieczeństwo i najwyższą jakość wyrobów wytwarzanych przez naszych klientów:

  • Alphalon®(poliamid PA6) to wysokiej jakości termoplastyczne tworzywo konstrukcyjne otrzymywane poprzez polikondensację ε-aminokaprolaktamu, dostępne w formie granulatu w odmianach naturalnych w szerokim zakresie lepkości względnej RV 2,4 - 4,0
  • Tarnamid®(modyfikowany poliamid PA6) to wzbogacona odmiana Poliamidu 6 uzyskana dzięki modyfikacji tworzywa w procesie kompoundingu. Tarnamid® oferowany jest w w wielu odmianach modyfikacji oraz szerokiej gamie kolorystycznej.
  • Tarnamid®(modyfikowany poliamid PA66) to gama modyfikowanych odmian tworzyw konstrukcyjnych w postaci granulatu, produkowanych na bazie Poliamidu 66, przeznaczonych do wytwarzania wyrobów metodą wtryskiwania.
  • Tarnodur A (modyfikowany PBT) to gama modyfikowanych odmian tworzyw konstrukcyjnych, produkowanych na bazie termoplastycznych poliestrów – politereftalanu butylu (PBT).
  • Tarnoprop C i H (modyfikowany PPC i modyfikowany PPH) to gama modyfikowanych odmian tworzyw, produkowanych na bazie kopolimerów i homopolimerów propylenu,