• Grupa Azoty Compounding z certyfikatem otwierającym nowe możliwości w branży automotive

    01 kwietnia 2025
    Grupa Azoty Compounding uzyskała prestiżowy certyfikat IATF 16949:2016 potwierdzający najwyższe standardy jakości stosowania modyfikowanych tworzyw sztucznych w branży motoryzacyjnej. Certyfikat wskazuje, że standardy produkcji Grupy Azoty Compounding spełniają surowe kryteria dotyczące precyzji, niezawodności oraz zgodności z oczekiwaniami branży automotive. Co ważne, certyfikat jest wymagany przez największych światowych producentów samochodów – jego uzyskanie umożliwia więc dotarcie z produktami Grupy do nowych klientów w obszarze automotive.
    Czytaj więcej
  • Wtryskiwanie TS - Tu Nie Ma Miejsca Na Pomyłkę

    10 marca 2025
    Ogólna charakterystyka procesu wtryskiwania pokazuje, że nie jest to proces prosty choć na pozór tak wygląda a miejsc, gdzie można zrobić błąd jest wiele na każdym jego etapie od przygotowania produkcji a na magazynowaniu wyrobów gotowych skończywszy.
    Czytaj więcej
  • Wytłaczanie - Podział Metod i Charakterystyka Otrzymywanych Wyrobów

    31 stycznia 2025
    Wytłaczanie jest metodą przetwórstwa wykorzystująca bardzo podobną zasadę działania maszyny jak w przypadku wtryskiwania. Zasadniczą różnicą jest to, że najczęściej wytłaczanie jest procesem ciągłym. To czy jest to proces ciągły czy jednak cykliczny zależne jest od odmiany tego procesu co związane jest z cechami charakterystycznymi formowanych przedmiotów zwanych wytłoczynami.
    Czytaj więcej
  • Nagroda branży tworzyw sztucznych dla studenta z Łodzi

    04 grudnia 2024
    Konrad Stefaniak, student chemii na Politechnice Łódzkiej z wyróżnieniem Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych za najbardziej innowacyjne zastosowanie tworzyw w pracy naukowej. W PŁ mówią o studencie, że to nadzieja polskiej chemii. Bada biodegradowalne materiały do produkcji opakowań.
    Czytaj więcej
  • Tworzywa Krystaliczne i Amorficzne – Różnice i Właściwości

    13 listopada 2024
    Poznanie i znajomość właściwości materiału jest podstawą zrozumienia problemów jakie mogą pojawić się podczas przetwarzania niezależnie czy są to metale, polimery, szkło czy drewno. Dlaczego informacja o tym jakie tworzywo chcemy przetwarzać jest taka ważna? Ponieważ oprócz wielu różnic wynikających z zjawisk jakie zachodzą w tych materiałach podczas ich przetwórstwa, ale i użytkowania, mamy do czynienia z znacząco różnym skurczem tych materiałów.
    Czytaj więcej
  • Grupa Azoty S.A. po raz kolejny uczestniczy w Targach Innowacje Tarnowskie

    23 października 2024
    24 października 2024 w Akademii Tarnowskiej po raz trzeci odbędą się targi ITAR, których celem jest promowanie innowacji gospodarczych i naukowych.
    Czytaj więcej
  • Docisk Jako Ważna Część Cyklu Przetwórczego

    25 września 2024
    Faza docisku jest chyba najmniej „rozumianą” fazą całego cyklu wtryskiwania. Każdy wie, że trzeba ją stosować, żeby nie pojawiały się zapady na powierzchni wyprasek, ale nie każdy wie, że ma jeszcze inne ważne funkcje. Może okazać się zbawienna i poprawić efekt wizualny wypraski, ale również może spowodować tak duże naprężenia własne, że wypraski będą pękały po wyjęciu z formy.
    Czytaj więcej