• Zbieram i Segreguję - Światowy Dzień Ziemi 2024 - fotorelacja

  24 kwietnia 2024
  Ponownie stanęliśmy na wysokości zadania. Dziś wspólnie z Radą Osiedla "Mościce" zorganizowaliśmy kolejną edycję akcji #ZbieramISegreguję. Liczna grupa przedszkolaków, uczniów, mieszkańców dzielnicy Mościce oraz pracowników Grupy Azoty zaangażowała się w sprzątanie terenów zielonych w okolicy tarnowskich zakładów. Akcję zainaugurował Członek Zarządu, Dyrektor Generalny Grupy Azoty S.A. Zbigniew Paprocki.
  Czytaj więcej
 • Zbieram i Segreguję - Światowy Dzień Ziemi 2024

  22 kwietnia 2024
  Grupa Azoty S.A. wraz z Radą Osiedla Mościce, wpisując się we wspaniałe tradycje Dnia Ziemi, jak co rok angażuje się w promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie lokalnym.
  Czytaj więcej
 • Uplastycznianie - Jak Przygotujesz Tak Wtryśniesz (cz.1)

  10 kwietnia 2024
  Uplastycznianie to pierwszy etap procesu wtryskiwania, w którym wszystkie dozowane materiały muszą zostać uplastycznione do postaci umożliwiającej wypełnienie formy wtryskowej w fazie wtrysku. Aby to było możliwe konieczne jest uzyskanie odpowiedniej lepkości (płynności) tworzywa oraz homogeniczności (ujednorodnienia).
  Czytaj więcej
 • Łukasiewicz-Poznański Instytut Technologiczny współtwórcą innowacyjnego butelkomatu

  18 marca 2024
  Latem ruszyć mają testy butelkomatu tworzonego w Poznaniu przy współudziale Łukasiewicz – Poznańskiego Instytutu Technologicznego. Recyklomat ma zwrócić pieniądze na konto nawet, gdy wrzucający butelkę nie ma przy sobie karty płatniczej; wystarczyć ma wypowiedzenie kilku słów.
  Czytaj więcej
 • Więcej szczegółów porozumienia w sprawie opakowań

  11 marca 2024
  Prezydencja Rady Europejskiej i przedstawiciele Parlamentu Europejskiego osiągnęli wstępne porozumienie polityczne w sprawie wniosku dotyczącego rozporządzenia w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych, mającego sprawić, że opakowania staną się bardziej przyjazne dla środowiska i ograniczą ilość odpadów opakowaniowych w UE.
  Czytaj więcej
 • Poliamid 6 certyfikowany w ramach systemu ISCC

  04 marca 2024
  Grupa Azoty buduje portfolio certyfikowanych produktów tworzywowych, opartych na certyfikowanych surowcach, stosując podejście bilansu masy. W IV kwartale 2023 roku spółka rozpoczęła produkcję i zrealizowała pierwszą transakcję sprzedaży certyfikowanego poliamidu 6 w ramach systemu ISCC PLUS, czyli dobrowolnego programu, który dotyczy biogospodarki i gospodarki o obiegu zamkniętym dla różnych gałęzi przemysłu, w tym tworzyw sztucznych. Rozwój portfolio w kierunku certyfikowanych produktów jest możliwy dzięki certyfikatowi ISCC PLUS, który spółka otrzymała w 2022 roku. To działania odpowiadające na wyzwania uwzględnione w Zielonej Strategii Grupy Azoty.
  Czytaj więcej
 • Warsaw Plast Expo

  06 lutego 2024
  Wydział Biopolimerów i Centrum Druku 3D na Targach Warsaw Plast Expo
  Czytaj więcej