• Kompozyty i Ich Zastosowanie

  19 września 2022
  Wydaje nam się, kompozyty to bardzo „młody” materiał. Nic bardziej mylnego - tak naprawdę towarzyszą nam od tysięcy lat, z tą różnicą, że wtedy nie nazywano ich kompozytami. Zatem już 4 tysiące lat przed naszą erą wzmacniano bloki błota podczas budowy domów trawami lub włosiem końskim w celu zwiększenia wytrzymałości. Tworzono w ten sposób kompozyt. Definicja pozwoli tę kwestię rozjaśnić.
  Czytaj więcej
 • XXVI Plastpol Udany Dla Grupy Azoty

  26 maja 2022
  Wczorajszy dzień na XXVI Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL był niezwykle udany dla Grupy Azoty. Prócz medalu za biopolimerowe kompozycje termoplastyczne biodegradowalne i kompostowalne envifill® otrzymaliśmy także nagrodę TOP DESIGN za atrakcyjny i nowoczesny sposób prezentacji stoiska. Dziękujemy za docenienie! Na naszym stoisku byli obecni Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A. i Prezes Zarządu Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A. Tomasz Hryniewicz oraz Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A. Grzegorz Kądzielawski.
  Czytaj więcej
 • Grupa Azoty Puławy Wyróżniona w Rankingu Inicjatyw Dekarbonizacyjnych

  26 kwietnia 2022
  Grupa Azoty Puławy została laureatem drugiej edycji Rankingu Inicjatyw Dekarbonizacyjnych organizowanego przez Grupę PTWP. Ranking stanowi zestawienie najciekawszych, najbardziej pomysłowych i efektywnych działań służących ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych. Uroczyste ogłoszenie zwycięzców miało miejsce 25 kwietnia 2022 roku podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Wyróżnienie w imieniu Grupy Azoty odebrał Filip Grzegorczyk, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A. Wyboru liderów Rankingu dokonała Rada kampanii "Zielony indeks" złożona z przedstawicieli instytucji i organizacji związanych z polityką środowiskową oraz autorytetów w tej dziedzinie.
  Czytaj więcej
 • Zbieram i Segreguje - Grupa Azoty edukuje i promuje właściwe postawy

  22 kwietnia 2022
  Wspólna akcja Grupy Azoty i Rady Osiedla Mościce z okazji Światowego Dnia Ziemi mająca na celu edukację i promowanie właściwych postaw
  Czytaj więcej
 • Kluczowe Aspekty Racjonalnego Wykorzystania Tworzyw Sztucznych

  26 stycznia 2022
  Mówiąc o tworzywach sztucznych jako jednym z najbardziej wszechstronnych materiałów użytkowanych przez człowieka oraz o jego racjonalnym wykorzystaniu koniecznie trzeba się odnieść do wszystkich aspektów jego użytkowania. Na każdym etapie cyklu życia produktów z tworzyw sztucznych mamy do czynienia z korzystaniem z tego cudownego materiału albo jako z półproduktu, części stanowiącej finalny wyrób lub wyrobu finalnego, a po zakończeniu użytkowania po prostu odpadu. Należy również pamiętać, że odpady z tworzyw sztucznych powstają nie tylko po etapie użytkowania, ale również podczas produkcji w zakładach przemysłowych. Dlatego też racjonalne korzystanie z tworzyw sztucznych to problem, na który należy spojrzeć wielopłaszczyznowo.
  Czytaj więcej
 • Grupa Azoty Wybrała Uczestników Programu Ambasadorskiego

  09 grudnia 2021
  W roku akademickim 2021/2022 Grupę Azoty w środowisku akademickim reprezentować będzie 6 Ambasadorów, wybranych przez największe spółki należące do Grupy Kapitałowej. Jak co roku, do programu Ambasador Marki Grupa Azoty – którego głównym celem jest informowanie o działalności Grupy Kapitałowej Grupa Azoty S.A. oraz budowanie jej pozytywnego wizerunku na uczelniach – zgłosiła się liczna grupa studentów i doktorantów polskich uczelni wyższych, zainteresowanych rozwojem zawodowym w sektorze przemysłowym. Spotkanie inaugurujące 5. edycję programu odbyło się 8 grudnia. 
  Czytaj więcej
 • Projekty Grupy Azoty Docenione Przez Europejskie Stowarzyszenie Na Rzecz Czystego Wodoru

  07 grudnia 2021
  Dwa projekty Grupy Azoty z obszaru wodoru znalazły się na liście projektów Europejskiego Stowarzyszenia na rzecz Czystego Wodoru. Zaproponowane projekty obejmują swoim zakresem kilka obszarów gospodarki wodorowej m.in. wytwarzanie wodoru, produkcję amoniaku, jak również produkcję wodoru na potrzeby szeroko pojętego transportu. 
  Czytaj więcej