• Nagroda branży tworzyw sztucznych dla studenta z Łodzi

    04 grudnia 2024
    Konrad Stefaniak, student chemii na Politechnice Łódzkiej z wyróżnieniem Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych za najbardziej innowacyjne zastosowanie tworzyw w pracy naukowej. W PŁ mówią o studencie, że to nadzieja polskiej chemii. Bada biodegradowalne materiały do produkcji opakowań.
    Czytaj więcej
  • Łukasiewicz-Poznański Instytut Technologiczny współtwórcą innowacyjnego butelkomatu

    18 marca 2024
    Latem ruszyć mają testy butelkomatu tworzonego w Poznaniu przy współudziale Łukasiewicz – Poznańskiego Instytutu Technologicznego. Recyklomat ma zwrócić pieniądze na konto nawet, gdy wrzucający butelkę nie ma przy sobie karty płatniczej; wystarczyć ma wypowiedzenie kilku słów.
    Czytaj więcej
  • Warsaw Plast Expo

    06 lutego 2024
    Wydział Biopolimerów i Centrum Druku 3D na Targach Warsaw Plast Expo
    Czytaj więcej
  • Bezpieczniej w górach podczas burzy

    02 lutego 2024
    Łańcuchy na górskich trasach turystycznych mogą być wykonane z modyfikowanego tworzywa sztucznego, zamiast stali, która przewodzi ładunek elektryczny podczas burz. Naukowcy pracują nad kompozytem do zastosowania nie tylko w Tatrach i Karkonoszach, ale również w inżynierii lądowej, transporcie morskim i górnictwie.
    Czytaj więcej
  • Taśma Kinezjologiczna - nie tylko do rehabilitacji

    30 marca 2022
    Taśmy kinezjologiczne to nic innego jak specjalne plastry, które zazwyczaj nakleja się na ciele w miejscu doznania kontuzji. Ich zadaniem jest nie tylko zmniejszenie towarzyszącemu urazowi bólu, ale również skrócenie czasu rekonwalescencji. Służą one także do tzw. kinesiotapingu, czyli plastrowania dynamicznego – naturalnej metody fizjoterapeutycznej, stworzonej przez chiropraktyka dr Kenso Kase w Japonii, a w Polsce znanej od 20 lat. 
    Czytaj więcej
  • Krok ku Przyszłości Wolnej Od Zanieczyszczeń Odpadami TS

    12 marca 2022
    Plastics Europe wspiera wypracowanie międzynarodowego porozumienia, odpowiedzi na wyzwanie, jakie stanowią odpady tworzyw i z zadowoleniem przyjmuje rezolucję wynegocjowaną podczas 5. Sesji Zgromadzenia Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (UNEA-5) w Nairobi. Rezolucja wzywa do stworzenia wiążącego prawnie instrumentu z obowiązującymi przepisami i dobrowolnymi postanowieniami, które zostaną zdefiniowane przez ICN (Wewnętrzny Komitet Negocjacyjny).
    Czytaj więcej
  • Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Przemysłu Chemicznego

    08 lutego 2022
    Wdrożenie elementów gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ) do krajowych przepisów prawnych –  Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta (ROP) i unijna Dyrektywa SUP (ang. Single Use Plastics) – i wpływ zmian regulacyjnych na polski przemysł chemiczny były przedmiotem drugiego posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Przemysłu Chemicznego, które odbyło się 24 stycznia br. w formule online.
    Czytaj więcej