Startuje akcja Zielone Ogrodzenie - Pogromcy CO2

23 sierpnia 2021
Pogromcy CO2 na START! już 31.08.2021r inaugurujemy akcję „Zielone Ogrodzenie” dzięki której ogrodzenie Grupy Azoty zazieleni się od pnączy i pomoże oczyszczać powietrze. Mamy nadzieją, że to dopiero początek podobnych działań a #ZieloneOgrodzenie #Pogromcy_CO2 będzie kontynuowana w samej Grupie Azoty a może nasz challange trafi również do innych firm oraz podmiotów współpracujących z Grupą Azoty.

Pogromcy-CO2-Zielony_Mur-zapowiedź.jpg [1.19 MB]

Od wielu lat Grupa Azoty prowadzi intensywne działania ograniczające emisję CO2 poprzez modernizacje instalacji i zmiany w procesie produkcyjnym.

Czy wiecie, że obszarze tworzyw sztucznych poprzez udoskonalanie procesów technologicznych, racjonalną gospodarkę surowcami, energią i produktami ubocznymi, ślad węglowy dla bazowych odmian Alphalonu® zredukowaliśmy do 30%?

Wprowadziliśmy też do oferty produkty oparte w 100% na tworzywie sztucznym pochodzącym z recyklingu o emisji CO2 zredukowanej ponad 90%.

Uzyskaliśmy 85% redukcję odpadów i dążymy do całkowitej eliminacji produktów ubocznych.

Teraz dodatkowo rozpoczynamy akcję #ZieloneOgrodzenie polegającą na nasadzeniach roślin absorbujących CO2 na ogrodzeniu GA
Dzięki tej akcji część ogrodzenia GA zamieni się w #ZieloneOgrodzenie zdolne do absorbcji początkowo dziesiętek a w perspektywie czasu nawet tysięcy ton CO2 w skali kilku lat i produkcji w to miejsce życiodajnego O2.

Według naukowców duży winobluszcz pięciolistkowy, zajmujący jedynie około pół metra kwadratowego gruntu, może w okresie wegetacji wytworzyć około 2600 m2 listowia. Taka powierzchnia, to mniej więcej tyle co siedem lip o średnicy korony 10 m i znacznie więcej od stuletniego buka o powierzchni liści około 1600 m2. Według danych z tej publikacji tylko jedna roślina ma potencjał do absorbcji nawet 500 kg na rok. (Borowski i Latocha 2014 - Zastosowanie roślin pnących i okrywowych w architekturze krajobrazu. Warszawa: Wydawnictwo SGGW).

Dodatkowo posadzone rośliny pomogą oczyścić powietrze z drobnych pyłów i zanieczyszczeń.

Dołącz do #Pogromcy_CO2 i działaj z nami 31.08.2021r od godziny 14.00
Zgłoszenia mailowo pod adres: tworzywa@grupaazoty.com i telefonicznie pod numer 146373310

Przyłacz sie do nas lub podejmij wyzwanie! Partneram akcji jest firma Cellfast.

Źródło: e-plastics.eu