Zbieram i Segreguję - Światowy Dzień Ziemi 2023

18 kwietnia 2023
Wspólna akcja Grupy Azoty i Rady Osiedla Mościce z okazji Światowego Dnia Ziemi - włącz się w działanie.

 

Ubiegłoroczna akcja „Zbieram i Segreguję” spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród lokalnej społeczności. Szczytny cel połączony z ruchem na świeżym powietrzu wszystkim przyniósł pożytek.

W najbliższy piątek 21 kwietnia Grupa Azoty wraz z Radą Osiedla Mościce ponownie organizują akcję pod hasłem "Zbieram i Segreguję" w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi.  Tereny zielone na osiedlu Mościce będą przez cały dzień sprzątali mieszkańcy, pracownicy Grupy Azoty, przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i średnich, łącznie kilkaset osób. 

Zachęcamy wszystkich chętnych do licznego włączenia się w akcję. W Biurze Przepustek przy Bramie Głównej można w piątek otrzymać bezpłatnie rękawice ogrodowe i worki na śmieci.

Wypełnione worki należy zostawić w piątek do godziny 20:00 w oznaczonych miejscach na terenie osiedla:

  • przed wejściem do przedszkola obok stadionu od strony ul. Zbylitowskiej,
  • na skwerze przy skrzyżowaniu ul. Pasterskiej i ul. Czarna Droga,
  • obok budynku Rady Osiedla Mościce
  • na skwerze naprzeciw bramy głównej Grupy Azoty S.A.
  • na parkingu obok cmentarza na ul. Czarna Droga

Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi na kwestie właściwej segregacji odpadów, a w szczególności odpowiedzialnego postępowania z tworzywami, których producentem jest Grupa Azoty. Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że tworzywa to nowoczesne materiały z ogromnym potencjałem również w sferze ekologii i oszczędności zasobów. Właściwe traktowanie tworzyw na każdym etapie cyklu życia od produkcji, poprzez użytkowanie po recycling odpadów, pozwala na uwolnienie tego potencjału, a istotnym ogniwem tego łańcucha jest właśnie zbiórka, segregacja i ponowne wykorzystanie.

Czy wiesz że 1.JPG [105.00 KB] Czy wiesz że 2.JPG [100.66 KB] Czy wiesz że 3.JPG [125.92 KB]