Tarnamid® – linia produktów do wyrobów o wysokiej estetyce powierzchni

23 lipca 2021
Estetyka, stabilność i różnorodność to powody, dla których przemysł a w szczególności producenci detali użytkowych wybierają tworzywa sztuczne jako materiał dający duże możliwości projektowe. Doskonały wygląd powierzchni połączony z wysoką wytrzymałością mechaniczną widocznych elementów łączy ze sobą Tarnamid® do wyrobów o wysokiej estetyce powierzchni.

 

Tarnamid® (PA6) stosowany jest w szerokiej gamie odmian do wytwarzania wyrobów o widocznej powierzchni. Dla wyrobów wytwarzanych z odmian poliamidu z włóknem szklanym cechujących się wysoką wytrzymałością i sztywnością często uzyskanie zadowalającej jakości powierzchni wyrobu jest trudne - włókno szklane wybija na powierzchnie wyrobu powodując tzw. „chmurzenie”, mogą występować widoczne linie łączenia strug polimeru, miejscowe przebłyszczenia, przypalenia, itp. Coraz wyższe oczekiwania co do jakości, wytrzymałości oraz estetyki powierzchni ze strony segmentów motoryzacji, przemysłu meblowego, AGD wymusiło stworzenie grupy produktów spełniających  te wymagania. Tarnamid® spełniający założenia wytrzymałości przy zachowaniu estetyki wyrobu znalazł zastosowanie przy produkcji takich elementów jak :podłokietniki, klamki, elementy kokpitu samochodowego, siedziska, fotele. Zapewnienie właściwej równowagi przy tak przeciwstawnych założeniach projektowych wymaga indywidualnego podejścia do projektowanego detalu. Znajomość konstrukcji (grubość ścianek, drogi płynięcia) oraz podstawowych parametrów wytwarzania - poprzez odpowiedni dobór rodzaju polimeru i środków pomocniczych w postaci smarów, modyfikatorów udarności, stabilizatorów - pozwala stworzyć surowiec pod konkretną aplikację.

airbag-mark-on-a-dashboard-picjumbo-com.jpg [4.74 MB]

Wśród Tarnamidów® do wyrobów o wysokiej estetyce powierzchni możemy znaleźć odmiany wzmocnione, napełnione minerałami, uniepalnione, udaroodporne , do wtrysku z gazem i inne ale to co je wyróżnia to optymalizacja pod względem jakości powierzchni wytworzonego detalu. Aktualnie do tej grupy możemy zaliczyć:

Stosowane w segmencie motoryzacyjnym:

  • Tarnamid® T-27 GF15 I BK
  • Tarnamid® T-27 GF15 I HF BK 9051

Stosowane w przemyśle meblarskim jako elementy foteli i krzeseł:

  • Tarnamid® T-27 GF30 HF BK 1033
  • Tarnamid® T-27 GF33 BK 1044
  • Tarnamid® T-27 GF10 MI02
  • Tarnamid® T-27 GF30 GT
  • Tarnamid® T-27 GF20 GIT NAT

Oferta Tarnamidu® do wyrobów o wysokiej estetyce powierzchni wciąż ewoluuje i powiększa się. Dzięki wiedzy i profesjonalnemu zapleczu badawczemu jesteśmy w stanie zaprojektować surowiec odpowiadający Państwa wymaganiom. Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą.

Autor: e-plastics.eu