Recykling 360 wyzwania i szanse

24 kwietnia 2024
"Recykling 360 wyzwania i szanse" - Konferencja organizowana przez firmę Dopak i mająca na celu podjęcie dyskusji na temat problemów związanych z recyklingiem.

Konferencja ma na celu podjęcie dyskusji na temat nurtujących problemów związanych z recyklingiem. Omówione zostaną aktualne przepisy, takie jak Circular Economy, Plastics Strategy czy Europejski Zielony Ład oraz ich wpływ na branżę przetwórstwa tworzyw sztucznych. Zaprezentowane będą także najnowsze technologie i badania związane z procesem recyklingu.

Wśród prelegentów znaleźli się m.in. prof. Lothar Kroll z Technische Universität Chemnitz, dr inż. Anna Kozera-Szałkowska z Fundacji PlasticsEurope Polska, dr hab. inż. Dariusz Sykutera z Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, dr inż. Kazimierz Borkowski, oraz inni liczni przedstawiciele biznesu branży tworzyw sztucznych.

Firma Dopak to doświadczony dostawca wtryskarek i urządzeń peryferyjnych do przetwórstwa tworzyw sztucznych, obecny na polskim rynku od 1996 r. W ofercie firmy znajdują się wtryskarki (hydrauliczne, elektryczne i hybrydowe), urządzenia peryferyjne, roboty, centralne systemy podawania i suszenia, rozdmuchiwarki, systemy chłodzenia, linie do recyklingu i systemy monitoringu danych produkcyjnych.

Autor: Eksperci GA