PepsiCo Na Drodze Zrównoważonego Rozwoju

16 lutego 2022
PepsiCo Europe ogłosiło, że ​​do 2030 r. planuje wyeliminować pierwotne tworzywa, których produkcja opiera się na paliwach kopalnych, we wszystkich swoich torebkach na chipsy. Będzie to dotyczyć marek, takich jak Walkers, Doritos i Lay's, i będzie realizowane z wykorzystaniem w opakowaniach tworzyw pochodzących w 100% z recyklingu lub materiałów odnawialnych.

 

Działanie, o którym mowa jest najnowszym z ambitnych planów firmy, aby zbudować świat, w którym opakowania nigdy nie stają się odpadem. Firma ogłosiła już swoje plany przekształcenia opakowań do napojów. Całościowo marka Pepsi przekształci się w butelki produkowane w 100% z tworzywa pochodzącego z recyklingu (100% rPET) na jedenastu rynkach europejskich, a także będzie nadal inwestować w budowę modelu wielokrotnego użytku, w tym za pośrednictwem SodaStream, którego celem jest zagospodarowanie około 200 miliardów butelek do 2030 roku.

Testy konsumenckie opakowań rozpoczną się na rynkach europejskich w 2022 r., począwszy od odnawialnego tworzywa sztucznego w asortymencie Lay’s we Francji w pierwszej połowie roku. Zawartość materiałów pochodzących z recyklingu w opakowaniach będzie pochodzić z wcześniej używanych tworzyw, a zawartość odnawialna będzie pochodzić z produktów ubocznych roślin, takich jak zużyty olej spożywczy lub odpady z masy papierniczej. PepsiCo szacuje, że może osiągnąć do 40% redukcję emisji gazów cieplarnianych na tonę materiału opakowaniowego, przechodząc na materiał pierwotny, wolny od paliw kopalnych.

Silviu Popovici, dyrektor generalny PepsiCo Europe, powiedział: „Elastyczny recykling opakowań powinien być normą w całej Europie. Widzimy przyszłość, w której nasze opakowania będą wolne od materiałów pierwotnych. Będą częścią dobrze prosperującej gospodarki o obiegu zamkniętym, w której cenione są opakowania elastyczne, które można będzie poddać recyklingowi jako nowe opakowanie. Inwestujemy z naszymi partnerami, aby budować możliwości technologiczne, aby to zrobić. Potrzebujemy teraz odpowiedniego otoczenia regulacyjnego, aby opakowanie nigdy nie stało się odpadem”. 

Źródło: tworzywa.pl